Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Odrody jahôd

Úvod Pestujeme

DAROYAL: skorá odroda jahôd. Veľké lesklé chutné tmavo červené plody, ľahké so sladkou jemnou a aromatickou chuťou, dužina jahôd je mäkká a sýto červená.. Urodnosť je vysoká. Zvlášť dobré výsledky sa dosahujú pri pestovaní na geotextílii. Dobre odolná voči chorobám, citlivejšia na poškodenie kvetov jarnými mrazmi. 

 

ELKAT: Nová poloskorá poľská odroda vyšľachtená krížením odrôd Elsanta a Dukát. Plody sú svetločervené, lesklé. Tvar plodov je kužeľovitý, sú stredne veľké až veľké s mäkšou konzistenciou. Chuť je sladká. Rastliny bujne rastú, majú bohatú úrodu plodov a dobre odnožujú. Z Elsanty dostala zaujímavú chuť z Dukátu si zachovala veľkú úrodnosť a odolnosť voči chorobám. Je ideálna pre veľkovýrobu, dosahuje veľmi vysokú úrodnosť nevymŕza.


DUKAT: Stredne skorá staršia poľská odroda vyšľachtená krížením odrôd Gorela a Holiday. Plody sú svetlo červené, lesklé. Tvar plodov pravidelne guľatý. Plody sú mäkšej konzistencie a nie je možné ich dlhšie uchovať. Sú vhodné na mrazenie a zaváranie. Odroda je veľmi úrodná. Rastlina má väčší vzrast, je dosť hustá, veľa odznožuje. Po zdravotnej stránke sa jedná o jednu z najlepších odrôd, ktorá je vhodná i do menej priaznivých podmienok. Nevýhodou je mäkkosť plodov.

 

RUMBA:

ALLEGRO:

LIMALEXIA: