Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Odrody malín

Úvod PestujemeOdrody malín

GLEN AMPLE: patrí medzi veľkoplodé beztŕnne odrody so stredne vysokým vzrastom. Rastie do výšky 1,2 až 1,5 m. Kultivar ´Glen Ample´ je bohato plodiaca odroda, plody sú veľké, trvácne, sýto červenej farby, majú príjemnú sladkú chuť a výraznú arómu. Hmotnosť plodu je 4 - 6 g a úroda z jednej rastliny je približne 3,8 kg plodov. Plodí na dvojročných letorastoch. Rastlina je odolná voči chorobám a vysoko mrazuvzdorná.


OCTAVIA: neskorá britská odroda s veľkými a dlhotrvajúcimi dezertnými plodmi. Rastie do výšky 1,2 až 1,5 m. Je  bohato plodiaca odroda, plody sú veľké, trvácne, sýto červenej farby, majú polo sladkú chuť. Hmotnosť plodu je 4 - 6 g a úroda z jednej rastliny je približne 3,3 kg plodov. Plodí na dvojročných letorastoch. Rastlina je odolná voči chorobám a vysoko mrazuvzdorná. Je určená na transport.

 

CHEMAINUS: patrí medzi veľkoplodé tŕňové odrody s vysokým podlhovastým vzrastom. Rastie do výšky 1,5 až 2,0 m. Je bohato plodiaca odroda, plody sú veľké, trvácne, tmavo červenej farby, majú príjemnú sladkú chuť a výraznú arómu. Hmotnosť plodu je 4 - 6 g a úroda z jednej rastliny je približne 3,5 kg plodov. Plodí na dvojročných letorastoch. Rastlina je odolná voči chorobám a vysoko mrazuvzdorná.


Ako môžu maliny prospieť vášmu zdraviu?

Pripomíname, že sezóna niektorých odrôd malín trvá mimoriadne krátko – niekedy len štrnásť dní, preto príliš neotáľajte, aby sa ušlo aj vám. Bola by škoda nespraviť si zásobu tohto vynikajúceho a zdravého ovocia, pretože obsahuje vitamíny A, B, C, E a K, železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, luteín, vlákninu, betakarotén a kyseliny listovú a pantoténovú.

Takto môžu maliny prospieť vášmu zdraviu:

  • čistia krv a obličky
  • eliminujú príznaky migrény a problémy s vyprázdňovaním
  • majú protirakovinotvorné účinky
  • podporujú imunitný systém a trávenie
  • posilňujú stenu maternice
  • regulujú hladinu cukru v krvi
  • udržujú zdravú pokožku, vlasy aj nechty
  • zvyšujú potenciu