Odrody jahôd, ktoré si môžete u nás nazbierať

 

DARSELECT: poloskorá francúzska odroda vyšľachtená krížením odrôd Elsanta a Parkee. Plody žiarivo oranžové, pevné, kužeľovité a veľmi veľké. Porast je redší s veľmi dlhými stvolmi. Odnožuje stredne. Z Elsanty získala zaujímavú chuť a tuhšiu konzistenciu. Odstránila sa náchylnosť k fytoftóre, čo v spojení s krásnymi veľkými plodmi (84% plodov je veľkých a 16% plodov je stredne veľkých) ju predurčuje na pestovanie či už u záhradkárov, alebo vo veľkovýrobe. Je veľmi rozšírená v Európe.

DAROYAL: lesklé chutné tmavo červené plody, ľahké so sladkou jemnou a aromatickou chuťou, dužina jahôd je mäkká a sýto červená.

SÓNATA: veľké, tažké, lesklé plody pravidelne krátke kúžeľovitého tvaru svetlo červenej farby. Chuť je výrazne sladká, šťavnatá veľmi lahodná. Má pekné oválne, homogénne plody. Farba šupky je tmavo červená. Dužina je rúžová, menej tvrdá. Je extrémne úrodná.  Vyšľachtil ju v roku 1998 Bert Meulenbroek v Holandsku selekciou z odrody Elsanta. Dozrieva 5-7 dní po Elsante.

VIVALDI: plody sú pevné, lesklé, majú jasno červenú farbu a výbornú chuť. Jahody z tejto odrody dlho vydržia. Jahoda Vivaldi patrí medzi odrody so spoľahlivou a vysokou plodnosťou.

FLORENCE: plody sú pevné, lesklé, majú jasno červenú farbu a výbornú chuť. Jahody z tejto odrody dlho vydržia. Jahoda Vivaldi patrí medzi odrody so spoľahlivou a vysokou plodnosťou.

 

ELKAT: prvý zber v roku 2018

 

DUKAT: prvý zber v roku 2018

 

MARKAT: prvý zber v roku 2018